Powrót do listy

Konferencja naukowa z okazji 20-lecia członkostwa Polski w Unii Europejskiej „Przemiany polityczne, ekonomiczne i społeczne w Unii Europejskiej: wyzwania i perspektywy dla Polski”

2024-05-15 09:00

2024-05-15 16:00

Warszawa, Krakowskie Przedmieście 26/28 ,
Aula Starego BUW-u, Uniwersytet Warszawski

Link do wydarzenia: https://www.ce.uw.edu.pl/konferencja-naukowa-20-lecie-czlonkostwa-polski-w-ue/

Wydarzenie nie będzie tłumaczone na język migowy

Opis

Centrum Europejskie UW, Wydział Nauk Politycznych i Studiów Międzynarodowych UW, Polskie Towarzystwo Studiów Europejskich (PTSA) oraz Polskie Stowarzyszenie Badań Wspólnoty Europejskiej PECSA (PECSA) zapraszają na konferencję naukową z okazji 20-lecia członkostwa Polski w Unii Europejskiej pt. „Przemiany polityczne, ekonomiczne i społeczne w Unii Europejskiej: wyzwania i perspektywy dla Polski”.

Wydarzenie to będzie ważnym głosem w dyskusji towarzyszącej rocznicy akcesji Polski do struktur europejskich, a także w ramach przygotowań do wyborów do Parlamentu Europejskiego w 2024 r. i prezydencji Polski w Radzie Unii Europejskiej w 2025 r. Gośćmi specjalnymi wydarzenia będą dr hab. Andrzej Szeptycki, prof. UW, Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Wydział Nauk Politycznych i Studiów Międzynarodowych UW oraz prof. Christopher John Hill, University of Cambridge.

Nasza konferencja została objęta patronatem honorowym Jego Magnificencji prof. dr. hab. Alojzego Z. Nowaka, Rektora Uniwersytetu Warszawskiego oraz Komisji Europejskiej w Polsce.