Powrót do listy

Spacer po Mieście i Gminie Pilawa z UE w tle

2024-09-01 10:00

2024-09-30 13:00

Pilawa, Aleja Wyzwolenia 158,
Miasto i Gmina Pilawa

Wydarzenie nie będzie tłumaczone na język migowy

Opis

Wydarzenie zostało zaplanowane, jako cykl plenerowych spacerów śladami inwestycji zrealizowanych z udziałem środków pochodzących z Unii Europejskiej, połączonych z konkursami wiedzy i różnymi atrakcjami dla uczestników. Poprzez organizację tego przedsięwzięcia chcemy pokazać mieszkańcom, jak istotną wartością dodaną jest nasze wspólne życie w UE oraz jakie efekty daje konsekwentne zaangażowanie naszych władz gminnych w rozwój Miasta i Gminy Pilawa.

Spacer będzie miał charakter poznawczo – edukacyjny, przy ważniejszych inwestycjach zostaną utworzone stoiska z grami i zabawami dla najmłodszych oraz konkursami wiedzy o UE dla starszych uczestników. Dla najbardziej zorientowanych w tematyce wiedzy o UE oraz inwestycjach zrealizowanych na naszym terenie przy pomocy środków z UE, przewidziane są nagrody. Na wszystkich będą czekały również słodkie krówki z logo UE i herbem Pilawy.

Na trasie wydarzenia znajdą się inwestycje zrealizowane z udziałem funduszy pozyskanych z UE w miejscowościach Pilawa, Trąbki, Puznówka i Gocław, m.in. PSP w Pilawie, PSP w Trąbkach, PSP w Puznówce, PSP w Gocławiu, drogi i parki z terenu gminy, Miejsca Pamięci, Żłobek Samorządowy w Pilawie, Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Pilawie wraz z biblioteką, budynek SENIOR +, Posterunek Policji w Pilawie, Ośrodek Zdrowia, Parking oraz plac przy dworcu PKP w Pilawie. W każdym punkcie zaplanowano fotorelację dotyczącą wyglądu danego miejsca lub obiektu przed oraz po przeprowadzeniu inwestycji.

Niejednokrotnie zmiany okażą się bardzo zaskakujące dla uczestników. Naszym zadaniem jest przekazanie kolejnym pokoleniom, jak te miejsca by wyglądały gdyby nie fundusze pozyskane z Unii Europejskiej.
Uczestnikom wydarzenia, zostaną rozdane flagi Polski i UE oraz balony z logo UE.

Wydarzenie odbędzie się w czerwcu 2024r. Termin organizacji wydarzenia w poszczególnych miejscowościach, będzie podawany na stronach internetowych Miasta i Gminy Pilawa oraz Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Pilawie.