Powrót do listy

Wykład otwarty na temat 20 lat Polski w Unii Europejskiej oraz 30. rocznica utworzenia jednolitego rynku UE

2024-05-20 10:45

2024-05-20 12:15

Mińsk Mazowiecki, Warszawska 173,
Miejski Dom Kultury

Wydarzenie nie będzie tłumaczone na język migowy

Opis

Zapraszamy na Wykład otwarty na temat 20 lat Polski w Unii Europejskiej oraz 30. rocznica utworzenia jednolitego rynku UE, to spotkanie z wyjątkowym gościem – Rafałem Rudnickim, kierownikiem zespołu do spraw komunikacji w Dyrekcji Generalnej ds. Rynku Wewnętrznego, Przemysłu, Przedsiębiorczości i Małych i Średnich Przedsiębiorstw, Komisji Europejskiej, który przyjedzie do nas z wykładem na temat 20 lat Polski w Unii Europejskiej oraz 30. rocznica utworzenia jednolitego rynku UE.

Wcześniej przez 15 lat pracownik Dyrekcji Generalnej ds. Komunikacji, Komisji Europejskiej, najpierw w Warszawie, a później w Brukseli. Zanim trafił do Komisji Europejskiej, przez wiele lat był dziennikarzem Radia ZET: najpierw reporterem politycznym w Warszawie, a w latach 2003 – 2006 korespondentem Radia ZET w Brukseli.

W ramach akcji Single Market Tour – Podróż po jednolitym rynku Welcome to the Single Market Tour! (europa.eu) wraz ze swoim zespołem wybiera się do Polski w terminie 14-21 maja i odwiedzi 4 duże miasta w Polsce: Katowice, Rzeszów, Lublin i Olsztyn. Dzięki niezwykłej uprzejmości 20 maja 2024 r. przyjedzie również do Mińska Mazowieckiego.

Zapraszamy do wysłuchania jego wykładu o korzyściach i wyzwaniach jednolitego rynku. Jednolity rynek to jeden z kamieni węgielnych integracji europejskiej. Umożliwia przepływ towarów, usług, kapitału i osób w całej Unii tak samo swobodnie, jak w obrębie jednego kraju. Jednolity rynek jest również podstawą odporności Europy, pozwalając jej wyjść silniejszą z pandemii COVID-19 i obecnego kryzysu energetycznego, pomagając firmom w dywersyfikacji łańcuchów dostaw i znajdowaniu nowych możliwości biznesowych. W swoim wystąpieniu prelegent nawiąże również do 20. rocznicy rozszerzenia Unii Europejskiej.

Na wykład zapraszamy 20.05.2024 r. w sali kameralnej Miejskiego Domu Kultury w Mińsku Mazowieckim ul. Warszawska 173, w godz.10:45-12:15.

Wydarzenie organizowane jest we współpracy z Miastem Mińsk Mazowiecki.
W przypadku dodatkowych pytań, zapraszamy do kontaktu: europedirect-minskmaz@umminskmaz.pl