Powrót do listy

Konferencja z okazji 20-lecia członkostwa Polski w Unii Europejskiej

2024-05-16 12:00

2024-05-17 20:00

Warszawa, ul. Stanisława Kostki Potockiego 23,
Kompleks Pałacu Króla Jana III Sobieskiego w Wilanowie (Villa Intrata)

Wydarzenie nie będzie tłumaczone na język migowy

Opis

W imieniu Zarządu Instytutu Sobieskiego mamy zaszczyt zaprosić Państwa na dwudniową, międzynarodową konferencję z okazji 20-lecia członkostwa Polski w Unii Europejskiej. Wydarzenie odbędzie się w dniach 16-17.05.2024 r. w kompleksie Pałacu Króla Jana III Sobieskiego w Wilanowie (Villa Intrata).

Pierwszy dzień konferencji (16.05) rozpocznie się o godzinie 12:00 i będzie stanowił podsumowanie dotychczasowych doświadczeń wraz z debatą z zaproszonymi gośćmi VIP – ambasadorami państw, które wraz z Polską przystąpiły do UE, ekspertami z różnych europejskich think-tanków, politykami, polskimi ekspertami ds. europejskich oraz naukowcami. Wydarzenie zostanie połączone z publikacją raportu Instytutu Sobieskiego, w którym nasi eksperci przedstawią podsumowanie członkostwa oraz rekomendacje dla Polski na kolejne lata w Unii Europejskiej.

Drugi dzień konferencji (17.05) rozpocznie się o godzinie 15:50 i jest organizowany przez uczestników “Akademii Młodych Ekspertów” – projektu dla studentów, realizowanego przez Instytut Sobieskiego. Na początku odbędzie się debata z zaproszonymi gośćmi, a następnie panele dyskusyjne w metodzie open space – w tym samym czasie będą odbywały się cztery panele dyskusyjne z zaproszonymi przez uczestników Akademii gośćmi. Nie będzie sztywnego programu, a jedynie temat i to uczestnicy sami będą decydować, co będzie omawiane i jakie pytania chcieliby zadać ekspertowi. Na koniec lider z każdego panelu, wybrany spośród uczestników, przekaże podsumowanie i wnioski z dyskusji.