Powrót do listy

O Unii przy kawie. Gorzowskie rozmowy z okazji 20 lat członkostwa Polski w UE. Debata „Kościoły wobec członkostwa Polski w UE 20 lat temu i dziś”

2024-06-17 12:30

2024-06-17 14:00

Gorzów Wielkopolski , Ul. Sikorskiego 107 ,
Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Gorzowie Wielkopolskim

Wydarzenie nie będzie tłumaczone na język migowy

Opis

Zapraszamy na spotkanie dyskusyjne z cyklu „O Unii przy kawie. Gorzowskie rozmowy z okazji 20 lat członkostwa Polski w UE” pt. „Kościoły wobec członkostwa Polski w UE 20 lat temu i dziś”, które odbędzie się w dniu 17 czerwca (poniedziałek) 2024 r. w godz. 12:30-14:00. Gościem wydarzenia będzie prof. AJP dr hab. Paweł Leszczyński. Debatę poprowadzą prof. AJP dr hab. Aleksandra Szczerba oraz dr Tomasz Marcinkowski.

Wydarzenie odbędzie się w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Gorzowie Wielkopolskim, ul. Sikorskiego 107.
Organizatorami wydarzenia są: Wydział Administracji i Bezpieczeństwa Narodowego Akademii im. Jakuba z Paradyża w Gorzowie Wielkopolskim i Akademickie Centrum Studiów Niemcoznawczych i Europejskich AJP we współpracy z Polskim Stowarzyszeniem Badań Wspólnoty Europejskiej, Polskim Towarzystwem Studiów Europejskich Oddział Gorzowski oraz Polskim Towarzystwem Nauk Politycznych Oddział w Gorzowie Wielkopolskim, Regionalnym Ośrodkiem Debaty Międzynarodowej w Gorzowie Wielkopolskim oraz Wojewódzką i Miejską Biblioteką Publiczną w Gorzowie Wielkopolskim.
Patronat honorowy nad cyklem dyskusyjnym „O Unii przy kawie. Gorzowskie rozmowy z okazji 20 lat członkostwa Polski w UE” objęła JM Rektor Akademii im. Jakuba z Paradyża, prof. dr hab. Elżbieta Skorupska-Raczyńska.

Paweł A. Leszczyński – dr hab. nauk prawnych, profesor Akademii im. Jakuba z Paradyża. Kierownik Katedry Problemów Bezpieczeństwa Europy Północnej i Środkowo-Wschodniej na Wydziale Administracji i Bezpieczeństwa Narodowego AJP. Członek Komisji do Spraw Stosunków Polsko-Czeskich i Polsko-Słowackich Polskiej Akademii Nauk/Oddział w Katowicach. Prezes Oddziału Gorzowskiego Polskiego Towarzystwa Historycznego. Należy także m.in. do Polskiego Towarzystwa Prawa Konstytucyjnego.