Powrót do listy

Webinar: Europejski Zielony Ład i Partnerstwo Wschodnie

2024-10-23 17:00

2024-10-23 18:30


Link do wydarzenia: https://fb.me/e/1MQiRkXtJ

Wydarzenie nie będzie tłumaczone na język migowy

Opis

W kolejnym wydarzeniu cyklu Instytutu Polityk Publicznych porozmawiamy o tym, jak idee stojące za Europejskim Zielonym Ładem oddziaływają na wschodnie sąsiedztwo Unii Europejskiej.

W związku z tym, Instytut Polityk Publicznych ma przyjemność zaprosić państwa na wydarzenie online, które odbędzie się 23 października, o godz. 17:00-18:30.

Aby wziąć udział w konferencji, zarejestruj się, wypełniając poniższy formularz: https://us06web.zoom.us/webinar/register/WN_h3XZahfxSQOuznM7YIrstQ

Zakres tematyczny:
• Partnerstwo Wschodnie w ramach zrównoważonego rozwoju w Europie
• Założenia i rekomendacje Partnerstwa Wschodniego
• Charakterystyka krajów Partnerstwa Wschodniego
• Sytuacja krajów Partnerstwa Wschodniego w kontekście zrównoważonego rozwoju
• Europejski Zielony Ład: istota, charakter i sposób myślenia
• Kontekst historyczny
• Cele Europejskiego Zielonego Ładu

Prelegentki:
• dr Karolina Kotulewicz-Wisińska – doktorka nauk ekonomicznych. Od 2009 r. adiunktka w Katedrze Studiów Politycznych Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. Specjalizuje się w problematyce transformacji polityczno-gospodarczej i społecznej państw byłego ZSRR, procesach integracyjnych na obszarze Wspólnoty Niepodległych Państw, systemów politycznych i gospodarczych państw WNP, stosunków bilateralnych Federacji Rosyjskiej z państwami regionu, stosunków Unii Europejskiej z państwami WNP oraz w tematyce Polonii w państwach byłego ZSRR. Autorka kilkudziesięciu publikacji dotyczących tych obszarów.
• dr Zofia Gródek-Szostak – doktorka nauk ekonomicznych, adiunktka w Katedrze Ekonomiki i Organizacji Przedsiębiorstw Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. W latach 2011-2013, kierowniczka Zespołu Polityki Regionalnej w Centrum Transferu Technologii (Politechnika Krakowska); Przewodnicząca Rady Punktów Konsultacyjnych PK KSU oraz Rady Koordynacyjnej Krajowego Systemu Usług (KSU). Ekspertka m.in. w Narodowym Centrum Badań i Rozwoju, Małopolskiego Centrum Przedsiębiorczości w zakresie oceny wniosków przedsiębiorstw ubiegających się o wsparcie publiczne na realizację innowacyjnych przedsięwzięć. Autorka publikacji dotyczących finansowania inwestycji i badań naukowych z funduszy europejskich, wdrażania innowacyjnych rozwiązań w przedsiębiorstwach.

Debatę poprowadzi Bartłomiej Małczyński – współpracownik merytoryczny Instytutu Polityk Publicznych, gospodarz wielu podcastów i konferencji.
___
Sfinansowano ze środków Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Rządowego Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018-2030 PROO.